BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı

 

Program Başkanından

Sevgili  Öğrenciler,

Birçok alanda olduğu gibi eğitim ve öğretim alanında  da “ilk” leri gerçekleştirmiş olan Üniversitemize gelmiş olmanızın mutluluğunu sizlerle paylaşıyoruz. Gelecekteki başarılarınızın henüz çok başındasınız. Burada ekilen başarı tohumları filizlenecek, başak olup olgunlaşacak ve bir ömür boyu hasatını alacaksınız.  Hayat boyu öğrenme felsefesiyle hareket ediniz. Öğrenmenin sadece mesleğinizle ilgili olmayıp hayatın içerisinde de  öğrenme yolculuğunuzun devam edeceğini unutmayınız. Gelişen ve hızla değişen teknolojinin içerisinde rekabet üstünlüğü sağlayacak en büyük silahınız “değişime açık olmak” ve “bilgi” dir. Bilginiz doğrultusunda gelişir ve güçlü olursunuz. Üniversitemizin öğrencileri bizlerin, mutluluğu, onuru,  gururu, ümitleri ve geleceğidir.

Eğitiminiz sırasında mesleğinizle ilgili gerek teorik gerekse de uygulamalı dersleri sektörün beklentileri doğrultusunda alacaksınız. Sizler için hem zorunlu hem de kisişel ve kültürel gelişiminize katkısı olabilecek seçmeli dersler programınızda mevcuttur. Üniversitenizin sizler için sunduğu eğitim, öğretim, kültürel ve sportif tüm faaliyetlerden yararlanma olanağına da sahip bulunmaktasınız.  Mezuniyet sonrasında istediğiniz  sektörlerde çalışma imkanına sahipsiniz. 

Her birinizin ülkesine, devletine, milletine bağlı, dinamik, cesur,  kültürüne, örf adet, gelenek göreneklerine, inanç ve milli duygularına duyarlı ve sahip çıkan, tarihini iyi bilen, tarihinden ders alan, geleceğini buna göre yönlendirebilen bilinçli bireyler olacağınıza inanıyor sizleri sevgiyle kucaklıyor ve Üniversitenize hoşgeldiniz diyoruz.

Program Başkanı
Dr. Öğr. Üyesi Menekşe Tarhan ÖZTOPRAK